O Zagrodzie
Historia Warsztaty Galeria Kontakt
Nasi Drodzy Goście,

Serdecznie Was zapraszamy do Koziej Zagrody - miejsca, w którym urzeczywistniły się nasze marzenia - aby dzielić się tym, co piękne i niepowtarzalne w tradycyjnej kulturze mieszkańców Beskidu Śląskiego. Dlatego zrekonstruowaliśmy góralską chatę, w zagrodzie trzymamy kozy, a wreszcie warzymy oparte na starych przepisach dania kuchni regionalnej.

Możecie zatem skosztować u nas francka, jagnięciny i oryginalnej kwaśnicy, uraczyć się nalewk± i miodem, ale też dowiedzieć się co to jest sałasz, kim zaś byli Wałasi. Dla wielu dzieci atrakcją będzie karmienie i pogłaskanie kozy.

Bramy Zagrody są otwarte na oścież przez cały rok. Odbywają się tutaj imprezy regionalne, w tym warsztaty pieczenia chleba i wyrobu serów, pokazy pieczenia placków na blasze, ogniska z pieczeniem barana. Organizujemy imprezy okolicznościowe m.in. kameralne wesela w wyjątkowej atmosferze, chrzciny, komunie, urodziny. We wnętrzach naszej drewnianej chaty mamy dwie izby, po 50 miejsc każda. Doln± z tradycyjnym piecem kaflowym, uzupełnia obszerna weranda z widokiem na malownicze góry, a latem - ogródek piwny z bacówką. W górnej izbie odbywają się warsztaty dla szkół i przedszkoli, a także szkolenia i wystawy.

No a gdzie nas znaleźć? Zagroda położona jest w samym centrum Brennej naprzeciw kościoła św. Jana Chrzciciela po drugiej stronie rzeki.

Miło nam będzie Was gościć. Mamy przy tym nadzieję, że również i Wy zasmakujecie w tradycyjnej kulturze beskidzkich górali. U nas po prostu posmakujecie dobrego życia.

- Gazdowie Koziej Zagrody


Pierniki w Koziej Zagrodzie!